KÖŞK ‘e SİTEMİM.29 Mart 1976 günü Köşk te Sayın Cumhurbaşkanı’nın Mv.lerine verdiği resepsiyona eşimle birlik davetliydim.

Fotoğraf ta görüldüğü gibi ,tanışma ve sohbet sırasında:

Sayın Cumhurbaşkanım,Erzincan’da,İlçelerinde ve köylerinde ANARJİ, ülkede olduğu gibi, kolgezmeğe başladı.Ülkücü ve Şeriatcı Milli Cephe İktidarı halkı ezmeğe başladı.Halk huzursuz ve tedirgin.Doğduğunuz yer olan KEMAH ta ki hemşehrilerimiz de dahil,halk bütün gece uyumadan,sabaha dek nöbet bekliyor.Korku kolgezen Faşizm.Halkın bu çilesine karşın,SİZ KÖŞK’te RAHAT UYUYABİLİYORMUSUNUZ? Ben merak ediyorum.Dedim.

Soruma gayet skin olarak:Sayın Karsu, meclis konuşmalarınızdan sizi iyi tanıyorum,dediklerinizi de duymadım.

Busırada,koşarak gelen, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri araya girmek istediyse de ben, (Sayın Cumhurbaşkanı ile bir Milletvekili görüşüyor, siz lütfen araya girmeyin.) deyince sessizce aradan çekildi, Genel Sekreter.

Olay Köşk Büyük Salonunda oldukça heyecan yarattı.Cumhurbaşkanı’nın Sayın Eşi geldiler ve Cumhurbaşkanı’nın hasta olduğunu ifade ederek,gayet kibar bir tavırla istirahat etmesi gerektiğini bildirince, ben (Hnımefendi ben de dahil,hepimiz de hastalanabilir,ölebiliriz.Ama ülke ve ulus bizden hizmet bekliyor.Ben onu Sayın Cumhurbaşkanına iletmekle görevliyim ve bu görevimi yapıyorum.Ülke-Ulus yaşamalı) dedim ve konuşmayı bitirdim.Bu konuşmanın birçok tanığı ve kanıtı var.En yakın tanık: İzmir CHP Milletvekili Sayın ALEV COŞKUN'dur.
Bu konuşmadan sonra ne mi oldu? Kemah'tan aşağıdaki telgraf geldi.